Örnek Blog Yazısı

Kollu Bariyer Servisi

 

Hayatımızı kolaylaştıran yoğunluk bulunan yerlerde kargaşayı önleyen kollu bariyerler oldukça teknik detaylarla donatılmış bir sistemdir. Kollu bariyer servisi sağlayan firmalar da bu teknik detaylara hâkim ve sorunları hızlı bir şekilde çözme becerisine sahip teknik elemanlardan oluşmaktadır. Çoğunlukla çok fazla araç trafiğinin olduğu yerlerde ve alanlarda kullanılan bu sistem yüklendiği işlev bakımından oldukça önemli olduğu için herhangi bir arıza ya da problem ile karşı karşıya kalındığında servis sağlayıcısı firmanın oldukça hızlı bir şekilde sorunu tespit edip çözmesi gerekmektedir. Bazı yerlerdeki kollu bariyerler 7/25 açık olduğundan servis hizmetleri de buna uygun şekilde yapılmaktadır.

 

Doğru Hizmet

 

Birçok çeşidi bulunan bariyerlere bir problem ile karşılaşıldığı zaman doğru kollu bariyer servisi olarak müdahale etmek son derece önemlidir. Teknik detayların bolluğu ve yerinde hizmet etmenin zorluğu bu tamir ve onarım sürecini zorlaştırsa da her şeye rağmen bu hizmeti sağlamak son derece önemlidir. Her otomasyon sisteminde ve her makinede olacağı gibi bariyer sistemlerinde de çeşitli arızalar meydana gelebiliyor. Öncelikle düzenli olarak gerekli bakımı yaparak bu problemleri en aza indirmek çok önemli. Ancak bu bile kimi zaman çeşitli arızaları önlemek konusunda yeterli olamıyor. İşte böyle zamanlarda doğru bir servis hizmeti sağlamak hayat kurtarıcı olabiliyor. Doğru hizmet aynı zamanda gerçekleşebilecek kazaları önleyerek ve ilerideki arızaları henüz oluşmadan tespit ederek büyük maliyetteki zararları önlemeye de yardımcı olmaktadır.

 

Teknik Detaylar

 

Teknik detayların nitelikleri kimi zaman doğru hizmeti ulaştırmak konusunda servis sağlayıcılarını zor durumda bırakabiliyor. Bu nedenle kollu bariyer servisi sağlamak için bu teknik detaylara hâkim olmak son derece önemli bir konu. Öncelikle bir kollu bariyerin açılması ve kapanması arasındaki süre 2 ve 8 saniye arasında değişmektedir. Bu süreyi yoğun yerlerde düşük ayarlamak çok daha iyi sonuç verecektir, ancak yoğun olmayan yerlerde yavaş çalışması bariyere daha az yük bindirecektir. Kollu bariyerde bulunan mekanizmalar, kişisel güvenlik anahtarları ya da termal koruma özellikleri bariyeri birçok problemden koruyor olsa da buna rağmen gerçekleşen arızalarda doğru hizmet sonrası kollu bariyer tekrar eskisi gibi çalışmaya başlayacaktır.